ساخت انواع گیفتها

 

چگونه رنگ‌ها را با رنگ پوست خود مطابقت دهیم

وقتی خانه را ترک می‌کنیم، معمولاً دوست داریم خوب به نظر برسیم. به همین دلیل است که زمان زیادی را برای آماده شدن صرف می‌کنیم. باید لوازم مناسب انتخاب کنیم، آرایش متناسبی بکنیم، موهای خود را درست کنیم، ابروهای خود را مرتب کنیم و غیره. این لیست بی‌پایان است و برای بعضی از ما فرآیند حاضر شدن ساعت‌های زیادی از عمر ما را به خود اختصاص داده‌است. با این حال خبر خوب این است که می‌توانید سرعت خود را در انجام همه این کارها افزایش دهید. با دانستن رنگ پوست خود این کار ساده است.
دو رنگ اصلی پوست وجود دارد، سرد و گرم. با دانستن رنگ رگ که زیر بازویتان دیده می‌شود می‌توانید به آن پی ببرید. اگر رگ‌های شما آبی است، ته رنگ آبی یا سفید دارید، به این معنا که رنگ پوستتان سرد است. افرادی که رگ‌هایشان سبز است ته رنگ زرد دارد رنگ پوستشان گرم است.اما توصیفات بسیار دقیق‌تری نیز وجود دارد.
شش نوع اصلی رنگ پوست وجود دارد که از روشن تا تیره درجه‌بندی می‌شود. تشخیص نوع پوست به شما کمک می‌کند که آرایش، لباس و رنگ مویی که با ظاهر طبیعی شما هم‌خوانی دارد را انتخاب کنید. افراد زیادی زمان طولانی زیر نور خورشید یا سایر مکان‌های تغییر رنگ پوست سپری می‌کنند تا رنگ پوستشان را تغییر دهند. با انجام این کار افراد شانس ابتلا به سرطان پوست را در خود افزایش می‌دهند. بهتر است به جای تلاش برای تغییر رنگ پوست خود بهتر است روی شناخت و انطباق با آن کار کنید.
رنگ پوست خود را به عنوان یک پایه طبیعی بپذیرید. این نقطه شروع است. بقیه چیزها بر اساس این پایه تعیین می‌شود. شما می‌توانید از این نقطه شروع استفاده کنید تا چیزهای دیگر مثل آرایش و پولیش ناخن مناسب را بر اساس آن انتخاب کنید و اگر این کار را درست انجام دهید، نتایج حاصل شما را شگفت‌زده خواهد کرد.
اگر هنوز متقاعد نشده‌اید، این طور به آن فکر کنید: متوسط زنان آمریکا ۱۰۰۰۰ دلار در سال هزینه می‌کنند تا ظاهر خوبی پیدا کنند. اگر شما این اندازه پول خرج می‌کنید، ممکن است فکر کنید که برای چیزهای مناسب هزینه می‌کنید. اما آیا شما برای کالایی که خوب کار نمی‌کند و مناسب نیست هزینه خواهید کرد؟ شما حتی حاضر نیستید ۲۰ دلار برای رژ لبی که به شما نمی‌آید خرج کنید.
ادامه مطلب را بخوانید تا بدانید چطور رنگ لب خود را با رنگ پوستتان هماهنگ کنید.
هماهنگ کردن رنگ لب با رنگ پوست
انتخاب رنگ لب مناسب آنقدرها هم که به نظر می‌رسد، ساده نیست. همه افرادی را دیده‌ایم که رژ لب نامناسبی استفاده کرده‌ا‌ند، ممکن است ما هم انتخاب نادرستی داشته باشیم. دو فاکتور اصلی قابل بررسی در انتخاب رژ لب، رنگ پوست و اندازه لب است. تمرکز بحث ما روی رنگ پوست خواهد بود، اما به اندازه لب نیز باید اشاره کرد.
به عنوان قانون افراد دارای لبهای باریک باید از رنگ‌های تیره و افراد دارای لب‌های ضخیم از رنگ‌های روشن دوری کنند. رنگ‌های تیره روی لب‌های نازک باعث می‌شود لب‌ها حتی نازک‌تر نیز به نظر برسند و رنگ روشن روی لب‌های کلفت ضخامت آنها را بیشتر هم نشان خواهند داد. در ادامه به تاثیر رنگ پوست می‌پردازیم.
اگر پوستتان روشن است از هر رنگی که شما را خسته نشان می‌دهد مثل قهوه‌ای و زرد دوری کنید. از طرف دیگر صورتی و قرمز گیلاسی روی ویژگی پرسلانی پوست شما تاکید خواهد کرد.
زنان دارای رنگ پوست متوسط نیز می‌توانند از رنگ صورتی استفاده کنند، به ویژه آنهایی که ته‌رنگ قهوه‌ای دارند. درواقع  تعدادی از رنگ‌های مختلف قهوه‌ای نیز برای خانم‌های دارای رنگ پوست متوسط تا زیتونی رنگ نیز فو‌ق‌العاده به نظر خواهد آمد. فقط از هرچیز خیلی رنگپرید‌ه‌ای دوری کنید.
اگر رنگ پوست شما کمی زرد است از رنگ‌های قرمز و پرتقالی روشن دوری کنید. درعوض از رنگ‌هایی مثل قهوه‌ای تیره یا توتی تیره استفاده کنید. ته‌رنگ زرد نیز برای شما مناسب خواهد بود. اگر رنگ پوست شما تیره است رژ لب قهو‌ه‌ای و یا بنفش را امتحان کنید. وقتی رنگ مناسب رژ لب را پیدا کردید؛ که ممکن است مجبور شوید چند رنگ را امتحان کنید، می‌توانید سراغ انتخاب رنگ مو بروید و تصمیم بگیرید چگونه می‌توانید با توجه به ویژگی‌های خود بهترین ظاهر را داشته باشید.
در ادامه به چگونگی انتخاب رنگ موی مناسب با رنگ پوستتان می‌پردازیم.
هماهنگ کردن رنگ مو با رنگ پوست
تغییر رنگ موی بسیار ساده‌تر از تغییر رنگ پوست است. و رنگ پوست اولین فاکتور تاثیرگذار در انتخاب رنگ موی جدید است. رنگ خوب می‌تواند روی رنگ طبیعی شما تاکید کند.
به منظور هماهنگ کردن رنگ مو و رنگ پوست لازم نیست تمام شش نوع مختلف پوست را بشناسید. تنها چیزی که باید بدانید این است که آیا پوست شما سرد است یا گرم. روش‌های زیادی برای تشخیص این نکته وجود دارد. یکی از ساده‌ترین راه‌ها استفاده از روش رگ است. اگر به این شیوه موفق نشدید، در عوض این روش را امتحان کنید. دو تکه جواهر، یکی طلا و یکی نقره بردارید و آنها را مقابل پوست خود قرار دهید. وابسته به آنکه کدام برجسته‌تر است می‌توانید رنگ پوست خود را تعیین کنید. طلا به معنای گرم و نقره به معنای سرد است.
وقتی به سرد یا گرم بودن پی بردید، چیزی که باید بدانید این است: گرم با گرم و سرد با سرد متناسب است. اگر رنگ پوست گرمی دارید، رنگ موی گرم به شما می‌آید و برعکس. مثال‌هایی از رنگ موی گرم قهوه‌ای طلایی تیره و قهوه‌ای مایل به قرمز است و آنها به خوبی با هایلایت‌های گندمی و عسلی تکمیل خواهند شد. اگر رنگ چهره شما به قرمزی می‌زند به عنوان یک قانون کلی از رنگ موی قرمز دوری کنید. اگر هنوز مطمئن نیستید چه رنگ مویی برای شما بهتر است، از آرایشگر محله خود بپرسید. او به تصمیم‌گیری شما کمک خواهد کرد و همیشه سپردن کار سخت به افراد باتجربه کار خوبی است.
حالا که رنگ موی مناسب خود را نیز پیدا کردید به ادامه مطلب توجه کنید تا دریابید چطور می‌توانید رنگ لباس‌های خود را با رنگ پوستتان انطباق دهید.
مطابقت رنگ لباس با رنگ پوست
برای همه ما رنگ‌هایی وجود دارد که بیشتر از بقیه به پوشیدن آنها علاقه داریم. نکته جالب این است که دلیلی برای این موضوع وجود دارد. وابسته به رنگ پوست ما، برخی رنگ‌ها می‌توانند ظاهر ما را رنگ پریده یا تیره کنند. آنها می‌توانند عیب‌های ما را پوشانده یا نمایان کنند. همانطور که همه می‌دانیم لباس‌ها ارزان نیستند. داستان تکراری است: اگر قصد پول خرج کردن دارید، باید مطمئن شوید بابت لباس‌هایی پول می‌دهید که به شما کمک می‌کنند ظاهر خوبی پیدا کنید.
مطابقت لباسها با رنگ پوستتان بسیار مشابه
انطباق رنگ مو با پوستتان است. بدون در نظر گرفتن ۶ نوع پوست در مقیاس فیتزپاتریک، تمام انواع پوست را می‌توان در ۴ دسته قرار داد.  این دسته‌ها با چهار فصل ارتباط دارند: زمستان، تابستان، پاییز و بهار . با انطباق رنگ پوست خود با فصل مناسب، قادر خواهید بود بهترین پوشش را داشته باشید.
رنگ پوست زمستان می‌تواند کمرنگ، زرد یا تیره، با ته‌رنگ آبی یا صورتی باشد. رنگ‌های تند مثل آبی یا مشکی برای رنگ پوست زمستان عالی هستند، اما قهوه‌ای روشن به شما کمکی نمی‌کند، بنابراین جای بیشتری برای رنگ‌های تند باز کنید. اگر پوست شما صورتی است، در دسته تابستان قرار می‌گیرید. در این صورت رنگ روشن برای شما مناسب‌تر است و باید در روز هالوین نارنجی و مشکی بپوشید. سرخ و برنزه نیز به دسته پاییز تعلق دارند. آنها در نارنجی، انواع قهوه‌ای و سایر رنگ‌های خاکی عالی به نظر می‌رسند. از طرف دیگر سیاه و سفید خیلی برای آنها مناسب نیست. اگر پوستتان روشن است و لک دارید، در دسته بهار قرار دارید. بنابراین زرد و سبز و آبی بپوشید. مثل دسته پاییز از جمله رنگ‌هایی که باید از آن اجتناب کنید، رنگ‌های سیاه و سفید است.
به بیان دیگر باید گفت افراد با رنگ پوست‌های روشن بهتر است رنگ تیره بپوشند، رنگ پوست‌های معمولی در رنگ‌های اصلی و رنگ پوست‌های تیره‌تر در سفید و رنگ‌های کم‌رنگ خیلی خوب به نظر می‌رسند.
این نکات ساده به شما کمک می‌کند بهترین پوشش را داشته باشید. ادامه مطلب را بخوانید تا دریابید چگونه می‌توانید رنگ ناخن خود را با رنگ پوست انطباق دهید.
انطباق رنگ ناخن با رنگ پوست
حالا زمان آن رسیده که به عنوان آخرین مورد درباره لاک صحبت کنیم. درست شبیه همه چیزهای دیگر، قوانینی برای انتخاب لاک مناسب برای برجسته نمودن رنگ پوستتان وجود دارد.
خانم‌ها مانیکور و پدیکور را دوست دارند. پول زیادی هم برای آن خرج می‌کنند. اگر این‌گونه نبود سالن ناخن‌آرایی در هر گوشه شهر وجود نداشت. اگر رنگ پوست خود را می‌دانید، بهتر است آماده شوید که دفعه بعد رنگ لاک مناسبی انتخاب کنید. افراد بور بهتر است از لاک با پایه آبی و افراد با پوست‌های تیره‌تر باید از لاکی با پایه زرد استفاده کنند.
اما همیشه اینقدر ساده نیست. اگر پوست معمولی دارید، خوش‌شانس هستید. تطبیق‌پذیرترین رنگ پوست را دارید. این به شما کمک می‌کند بین پایه آبی و زرد قرار بگرید. هرچند بهترین گزینه برای شما رنگ شرابی است. اگر پوستتان خیلی تیره است می‌توانید سراغ رنگ‌های عمیق مثل بنفش و قرمز تیره بروید، و برای پوست‌های روشن گروه پایه آبی و اغلب لاک‌های با نام ” توتی (berry) ” به شما کمک می‌کنند عالی به نظر برسید.
واقعاً جالب است که رنگ پوست ما تا این حد تعیین‌کننده است که چه چیزی برای ما مناسب است و چه چیزی نه. شناخت رنگ مناسب برای پوستتان به شما کمک می‌کند ظاهر و احساس خوبی داشته باشید. همچنین به شما کمک می‌کند پول خود را ذخیره کرده و حتی وقت خود را مقابل آینه هدر ندهید.

منبع :سایت درباب

اشتراک گذاری این مطلب در:

چگونه رنگ‌ها را با رنگ پوست خود مطابقت دهیم auf Facebook teilen
چگونه رنگ‌ها را با رنگ پوست خود مطابقت دهیم auf Twitter teilen
چگونه رنگ‌ها را با رنگ پوست خود مطابقت دهیم auf Delicious teilen
Social Sharing powered by flodjiShare
لینک کوتاه: http://elisite.ir/?p=412

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.